Jak wybrać najlepszego kamerzystę na wesele?

2018-08-22
Jak wybrać najlepszego kamerzystę na wesele?

Film ze ślubu i wesela to wspaniała pamiątka, a Państwo Młodzi planując ceremonię, muszą zrobić wszystko, żeby po latach chętnie i z dumą do niej wracać. Nie będąc zmuszonym chować nagrania w szufladzie. Wybór odpowiedniego operatora, który uwieczni piękne momenty, to ważna decyzja, dlatego warto się nad nią poważnie i odpowiednio wcześniej zastanowić. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszego kamerzystę na weselę, by móc cieszyć się idealnym sprawozdaniem z uroczystości.

Kiedy zarezerwować kamerzystę na wesele?

Chcąc móc cieszyć się z filmu, który nie tylko będzie dokumentacją wesela, ale prawdziwym dziełem sztuki, warto już półtora roku przed planowaną datą ślubu zrobić cenny research. Jako że w trakcie intensywnych przygotowań do ślubu łatwo zapomnieć o wielu istotnych szczegółach, dlatego wszystkie kwestie związane z poszukiwaniem najlepszego kamerzysty najlepiej notować w praktycznym organizerze ślubnym, w którym można zapisać kontakty do wybranych twórców. Na rok przed ślubem (maksymalnie do 9 miesięcy przed zaślubinami) należy zarezerwować usługę wideo – najlepsi w swoim fachu filmowcy zwykle mają kalendarze wypełnione na kilka miesięcy do przodu.

Jak wybrać najlepszego kamerzystę na wesele?

Idealny ślub - na jakie wideo postawić?

Od kilku sezonów na topie jest nowoczesne podejście do tematu ślubnego filmu. Zamiast długich zapisów, będących udokumentowaniem całej uroczystości i przyjęcia weselnego, coraz więcej Młodych Par decyduje się na nagranie w formie teledysku. Krótka, dynamiczna wersja, jak w pigułce, streszcza wyjątkową atmosferę, intymność między bliskimi i najważniejsze chwile tego ważnego wydarzenia. Wybierając klasyczną formę reportażu ze ślubu i wesela, warto zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj jego długość to od 60 do 240 minut.

Kamerzysta idealny - jak go znaleźć?

Jeśli oczekiwaniem Państwa Młodych jest, aby weselne nagranie było czymś więcej, niż nudną dokumentacją, przed wpłaceniem kamerzyście zaliczki, należy uważnie sprawdzić jego portfolio. Prośba o zaprezentowanie dotychczasowych prac i rozmowa z operatorem, w której padną pytania o pomysł na oddanie charakteru uroczystości, inspiracje, najważniejsze założenia, to ważne etapy w powzięciu decyzji o rezerwacji usługi kamerowania. Warto sprawdzić filmy kilku różnych przedstawicieli tego fachu, porównując technikę filmowania, style montażu, kolorystykę. Pamiętając, że o jakości filmu świadczą: stabilność, ostrość, płynność obrazu i dźwięku, należy sprawdzić ich ujęcia w innych, powstałych dotąd pracach wybranego operatora. Dobrym pomysłem jest zarówno sprawdzenie rekomendacji w Internecie, jak i zasięgnięcie opinii znajomych, aby móc finalnie znaleźć najlepszego kamerzystę. Polecenia przekazywane pocztą pantoflową przez zaufanych przyjaciół zwykle się sprawdzają. Ważne będą osobiste spotkanie i szczera rozmowa, ale też ustalenie wszystkich szczegółów w umowie. W ten sposób oczekiwania zostaną jasno określone, a przy okazji narzeczeni poznają człowieka, który wykonując swoją pracę, stanie się też gościem ich wesela.

Jak wybrać najlepszego kamerzystę na wesele?

Idealny kamerzysta na wesele vs oczekiwania Młodych

Zanim nadejdzie wielka chwila zaślubin, narzeczeni powinni ustalić z kamerzystą zakres jego pracy, a także budżet i długość filmu. Informując, co jest ważne, można spodziewać się oczekiwanych efektów. Należy sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje operator. Czy ma jedną kamerę, czy pracuje z kilkoma? Być może oprócz dobrego, klasycznego sprzętu przyda się również... dron, którym kamerzysta nagra przepiękne obrazy z lotu ptaka. Pod uwagę warto wziąć też jego umiejętności techniczne, dotyczące montażu. Czy wybrany twórca będzie potrafił nadać odpowiednie tempo filmowi? Czy potrafi wstawiać animowane napisy? To też istotne szczegóły, które warto zawrzeć w sporządzonej wcześniej umowie. Określając jasno swoje oczekiwania, finalny efekt wideo pamiątki ze ślubu wywoła zachwyt Młodych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1065 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Bardzo przydatna rzecz, polecam :)
2024-03-14
Super szybka wysyłka, już nie mogę się doczekać żeby wypełnić planner. Bardzo polecam, wszystko przejrzyście opisane i podzielone. Wszystko w jednym miejscu :)
pixel