O czym pamiętać, wybierając obrączki ślubne?

2018-08-07
O czym pamiętać, wybierając obrączki ślubne?

Kiedy i gdzie kupić obrączki ślubne?

Decydując o wyborze tak ważnych elementów, jak symbolizujących wierność i miłość - obrączek ślubnych, lepiej się nie spieszyć. To na nie będziecie patrzeć codziennie, przypominając sobie o wyjątkowej chwili zaślubin. Najrozsądniejszym terminem na ich zamówienie jest czas około pięciu miesięcy wcześniej, szczególnie, jeśli na biżuterii ma znaleźć się elegancki, precyzyjny grawerunek z Waszymi inicjałami i datą ślubu. Zacznijcie od przejrzenia oferty sklepów jubilerskich stacjonarnych i w Internecie. Szukajcie nie tylko w kolekcjach modnych marek biżuteryjnych, ale też w małych punktach złotniczych czy podczas zakupów na lokalnym targu podczas urlopu. Kierujcie się własnym gustem, dyskutujcie, szukajcie kompromisu. Informacje dotyczące najlepszych modeli (takie jak adres, cena biżuterii, ewentualnie cena grawerunku, rodzaj metalu), zapisujcie w jednym miejscu, na przykład w wygodnym organizerze ślubnym. Dzięki temu wystarczy Wam jeden rzut oka, żeby podjąć ostateczną decyzję i później nie żałować.

Kiedy i gdzie kupić obrączki ślubne?

Jakie obrączki ślubne wybrać?

Kupując obrączki ślubne, nie kierujcie się aktualnymi trendami. Przede wszystkim mają pasować do Was - do osobowości i stylu życia. Powinny być ponadczasową ozdobą, której wygląd nie znudzi się po kilku latach. Idealny kompromis między estetyką a funkcjonalnością jest możliwy – jeśli lubicie aktywny tryb życia, lepiej zrezygnujcie ze strojnych, szerokich form. Z kolei te awangardowe, na przykład wykonane z kilku rodzajów metali, idealnie pasują do odważnych i bezkompromisowych osób, które wysoko cenią sobie niezależność.

Najpopularniejsze od setek lat są obrączki złota w odcieniu żółtym, białym lub czerwonym. Srebro wykorzystywane jest najczęściej w tak zwanych “obrączkach przyjaźni” – to miękki, mniej trwały, ale też tańszy od innych, materiał. Modele z platyny są wytrzymałe i zazwyczaj dużo droższe od złotych. Biżuterię ślubną z palladu lub tytanu wybierają najczęściej alergicy i osoby uczulone między innymi na nikiel. Tytan ma dość ciemne, szare zabarwienie, ale w połączeniu z białym złotem lub platyną wygląda niezwykle efektownie.

Jakie obrączki ślubne wybrać?

Wybór obrączek - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Do innych elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru idealnych obrączek ślubnych, jest próba złota lub platyny, czy palladu (czyli ilość czystego kruszcu w jego stopie), rodzaj wyprofilowania, a także masa biżuterii, zależna przede wszystkim od jej szerokości i grubości. Istotny jest uważny dobór rozmiaru modeli. Powinny one bez problemu przechodzić przez stawy palców i nie zsuwać się z nich. Przy okazji warto pamiętać o tym, że dłonie mogą puchnąć w lecie, podczas uprawiania sportów bądź w trakcie ciąży, z kolei w czasie choroby lub zimą palce zmniejszają swój obwód.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1065 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-09
Spoko, jeśli się romantyzuje organizację ślubu, bo raczej nie jest to notatnik z przydatnymi wskazówkami :)
2024-03-12
Super, organizer jest bardzo dobrze wykonany wszystko dokładnie opisane. Polecam
pixel