5 skutecznych rad, jak wybrać wymarzoną salę weselną

2018-09-04
5 skutecznych rad, jak wybrać wymarzoną salę weselną

Miejsce, w którym spędzicie najważniejszy wieczór Waszego wspólnego życia, nie może być przypadkowe, rezerwowane w ostatniej chwili czy niepasujące do pomysłu na przyjęcie. Lokal odpowiedniej wielkości, idealnie wystrojony, wypełniony znakomitą muzyką i ludźmi, których kochacie, to optymalny plan na Wasze wesele. Jak znaleźć idealne lokum na przyjęcie weselne? Poznajcie więc pięć skutecznych rad od naszych ślubnych ekspertów, jak wybrać wymarzoną salę weselną.

5 skutecznych rad, jak wybrać wymarzoną salę weselną

1. Pilnujcie czasu

Jeśli w niedługim czasie planujecie wziąć ślub i zorganizować wesele, które wszystkim gościom pozytywnie zapadnie w pamięć, zacznijcie rozglądać się za odpowiednią salą na przyjęcie weselne. Wbrew pozorom to wcale nie takie łatwe: chociaż z pozoru wybór jest duży, wiele par dokonuje rezerwacji najbardziej atrakcyjnych lokalizacji nawet kilka lat przed ślubem! Spokojnie: według naszych ekspertów wystarczy zająć się poszukiwaniami na 18-12 miesięcy przed planowanym dniem zaślubin. Omawiając szczegóły z właścicielami lokalu, koniecznie zapytajcie, czy w najbliższym czasie nie będą przeprowadzać remontu, który, na przykład, skutkowałby znacznym powiększeniem sali czy zmianą jej charakteru. Zadanie, dotyczące rezerwacji idealnej lokalizacji, weźcie pod uwagę, wypełniając swój ślubny organizer. Dzięki temu nie przeoczycie żadnej daty i unikniecie stresu. Praktyczny notes pozwoli Wam też zapisać w jednym miejscu kilka adresów, nad którymi chcecie się jeszcze zastanowić.

2. Określcie budżet

Istotne w wyborze idealnego miejsca na przyjęcie weselne jest określenie budżetu, którym dysponujecie. To oczywiste: im więcej finansów planujecie przeznaczyć na ten wieczór, tym więcej gości zaprosicie, a co za tym idzie – będziecie potrzebowali dużej sali. Jeśli z kolei marzycie o skromnym weselu dla najbliższego grona bliskich i przyjaciół, nie ma potrzeby rezerwowania przestronnego lokalu, wystarczy kameralna restauracja. W kwestii finansów nieodzowne będzie także sporządzenie umowy z wynajmującymi miejsce na weselne tańce, ustalenie daty pokrycia wszystkich kosztów i wpłacenia zaliczki.

3. Weźcie pod uwagę wszystkie szczegóły

Wybierając wymarzoną salę weselną, nie kierujcie się pierwszym wrażeniem. Nawet jeśli przestrzeń jest gustowna a oświetlenie odpowiednie, koniecznie zwróćcie uwagę na wszystkie pozostałe aspekty. Wiele z nich nie rzuca się w oczy od razu, ale w ostatecznym rozrachunku zadecydują o komforcie gości. Przede wszystkim miejsce, na które się zdecydujecie, powinno mieć dostateczną liczbę sprawnych i schludnych toalet, a także odpowiednią akustykę i posiadać klimatyzację. Warto zadbać o wszelkie udogodnienia dla osób mniej sprawnych bądź niepełnosprawnych. Oprócz terenu zielonego, idealnego do zabawy dla dzieci, w sali powinno znaleźć się też wydzielone miejsce na palarnię.

5 skutecznych rad, jak wybrać wymarzoną salę weselną

4. Zadbajcie o nocleg

Jednym z najważniejszych aspektów podczas wyboru sali weselnej jest możliwość noclegu – to ważne przede wszystkim w przypadku gości, którzy przyjeżdżają do Was z daleka. Jeśli w obiekcie nie ma pokojów gościnnych, koniecznym może być zorganizowanie transportu do pobliskiego hotelu czy pensjonatu.

5. Pamiętajcie o stylu

Sala powinna być elegancka, schludna i wygodna, ale oprócz tego idealnie pasować do charakteru przyjęcia. Stylistyka wnętrza skutecznie go podkreśli i uzupełni. Nowoczesna restauracja czy pensjonat w góralskim stylu? Zdecydujcie sami, a potem pomyślcie o wystroju, który zachwyci najbardziej wymagających gości.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1077 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Bardzo miła obsługa i szyba realizacja :)
2024-03-10
Świetny produkt
pixel