Lista prezentów na ślub – jak ją stworzyć?

2018-07-27
Lista prezentów na ślub – jak ją stworzyć?

Planowanie i organizacja wesela wymagają skoordynowania wielu czynności, zabukowania usługodawców, podjęcia wielu ważnych decyzji. Organizer-ślubny podpowiada Wam, jak odnaleźć się w tej gęstwinie, aby było Wam łatwiej i byście mogli się cieszyć z przygotowań do Waszego dnia. Na pewno dużą przyjemnością będzie dla Was otwieranie prezentów od gości weselnych. To jednak rodzi pytanie, czy wiecie, jakie są Wasze oczekiwania, czym byście chcieli zostać obdarowani. Z pomocą przychodzi lista prezentów na ślub. Podobno pierwsza powstała już w latach 30. XX w. i była dziełem właściciela sklepu z akcesoriami do domu i ubraniami. Współcześnie też jest to popularne narzędzie, aby móc w pełni cieszyć się z podarków, nie dublując ich. Dziś nasi eksperci doradzają, jak stworzyć listę prezentów na ślub, by była ułatwieniem dla gości weselnych i gwarancją trafionych podarunków dla Pary Młodej.

Lista prezentów na ślub – jak ją stworzyć?

Lista prezentów ślubnych - co warto wiedzieć?

Dwa roboty kuchenne, trzy żelazka? Kiedyś tak było. Dziś narzeczeni chcą swoim gościom, których przecież kochają i są dla nich cenni, komunikować o swoich potrzebach. Lista prezentów sprawdza się tutaj idealnie, ale co warto o niej wiedzieć? Zwyczaj tworzenia listy prezentów do Polski przywędrował z Zachodu i ma swoich zwolenników. Organizer-slubny doradza, by ostateczny spis podarunków, stworzyć na 5 miesięcy przed ślubem, narzeczeni będą mieli wówczas możliwość, by przedyskutować, co jest dla nich priorytetem w kwestii prezentów, a goście znajdą czas, by zrealizować marzenia Młodych. A jak wygląda to w praktyce ślubnych przygotowań? Czy goście odbiorą to jako nietakt, czy ucieszą się z rozwiązania? Na liście prezentów wymienia się konkretne pozycje, można podać adresy sklepów, w których zaproszeni będą mogli je zrealizować, a całość można dołączyć do zaproszeń. Tworząc spis, należy wziąć pod uwagę, jak bardzo zasobni są nasi bliscy, na co mogą sobie pozwolić, dlatego wśród pozycji powinny znaleźć się podarki z rozmaitych przedziałów cenowych, aby nikogo nie urazić. Lista prezentów ma być pomocą i radą. Warto dodać, że rozwiązanie to staje na tyle popularne, że sklepy internetowe chętnie pomagają w realizacji zamówień od Młodych, tworząc aplikacje, które umożliwia kupno celowanych prezentów. Popularnymi prezentami są sprzęty małego AGD, zastawa stołowa, pojawiają się też podarki w postaci weekendu w SPA czy inne.

Lista prezentów na ślub – jak ją stworzyć?

Lista prezentów - wady i zalety.

Lista prezentów to rozwiązanie bardzo praktyczne, ułatwia bowiem gościom poszukiwania, dając gotowe rozwiązania w zakresie podarunków, nierzadko z adresem sklepu, gdzie go zrealizują. Na pewno dla zabieganych bliskich, którzy oszczędnie podchodzą do czasu, będzie to idealna opcja, tym bardziej, że wiedzą, że Parze Młodej na tym szczególnie zależy. Część gości może to jednak odebrać jako ograniczenie możliwości zrealizowania dla Was niespodzianki, niektórzy woleliby przekazać po prostu określoną sumę pieniędzy - tutaj do Was należy zaznaczenie, jak bardzo otwarci jesteście na prezenty - “koperty”. Młodzi docenią prezenty, które nie będą się powielać, choć mówi się, że od przybytku głowa nie boli, to przysłowiowe dwa odkurzarze, to jednak za dużo. Z kolei goście będą uradowani, że swoim bliskim ofiarują prezent, który daje im faktyczną radość i będzie im użyteczny. Aby uniknąć sytuacji, że dany przedział cenowy prezentów nie jest już dostępny, co może zrodzić niemiłe odczucie, warto skonstruować naprawdę zróżnicowaną listę prezentów, która będzie alternatywą dla każdego naszego zaproszonego.

Organizer-slubny radzi Młodym, aby rozważyli, co jest dla nich i ich gości, najlepsze. Najważniejsze, aby każdy czuł się komfortowo i aby dzień ślubu był niezapomniany. Jeśli idea stworzenia listy prezentów jest bliska Waszemu sercu, zrealizujcie marzenie, a Wasi goście to zrozumieją.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1077 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-28
Szybka dostawa. Niezbędnik piękny i na pewno będzie mi towarzyszył przy przygotowaniach ślubu. Polecam !
2024-03-12
Super, organizer jest bardzo dobrze wykonany wszystko dokładnie opisane. Polecam
pixel