Planer Ślubny Niezbędnik Panny Młodej - harmonogram działań - od czego zacząć przygotowania do ślubu?

2022-11-22
Planer Ślubny Niezbędnik Panny Młodej - harmonogram działań - od czego zacząć przygotowania do ślubu?

Od czego zacząć przygotowania do ślubu i wesela?

Moim zdaniem najważniejszą kwestią jest określenie przedziału czasowego w jakim chcielibyście wziąć ślub, a następnie wybranie konkretnego terminu.

Kolejną ważną kwestią jest jaka ceremonia Was interesuje, czyli czy wybieracie ślub cywilny, ślub kościelny, czy ślub humanistyczny.

Ważne jest także określenie budżetu jakim dysponujecie oraz stworzenie wstępnej listy gości weselnych. Dopiero w kolejnym kroku powinniście zacząć rozglądać się za salą weselną, bo ustalenie wcześniejszych kwestii jak data, ilość gości i budżet są kluczowe w wyborze miejsca na celebracje Waszych zaślubin. 

Zorganizujcie spotkanie z rodzicami i przyszłymi teściami w celu omówienia ślubu i przyjęcia weselnego.

Oczywiście będzie to świetna okazja do tego, żeby Wasze rodziny się zapoznały, w końcu wkrótce będzie ich łączyć fakt Waszego związku małżeńskiego. Dodatkowo jest to idealny moment, żeby uzgodnić czy część kosztów poniosą rodzice. Warto też zapytać czy rodzice mają jakieś oczekiwania względem na przykład listy gości.

Tak, to Wasze wydarzenie i to Wy decydujecie, ale jeśli rodzice biorą udział w pokryciu kosztów za wesele, to zwykle też oczekują, że pozwolicie na to, żeby zaprosić ich bliskiego znajomego, albo bliską ciocię. W takiej sytuacji szukajcie kompromisów :) 

Zróbcie rozeznanie i wstępną rezerwację terminu u orkiestry albo DJ, fotografa ślubnego i kamerzysty. 

Obecnie w internecie pojawia się mnóstwo inspiracji i zdjęć z realizacji ślubnych. Zacznij od tego, żeby wybrać to, co Wam się podoba. Znajdźcie swój styl, wybierzcie motyw przewodni Waszego ślubu. Jest to ważne, bo dzięki temu będziecie wiedzieli jakiego fotografa szukacie, jaki klimat fotografii będzie dla Was. Zdecydowanie ułatwi Wam to późniejsze decyzje. 

W wyborze idealnego usługodawcy dla Was, pomogą na przykład Targi Ślubne, które zwykle odbywają się kilka razy do roku w różnych miastach w Polsce. Jest to wydarzenie, na które zjeżdżają się różni usługodawcy z branży ślubnej, by zaprezentować swoje usługi przyszłym Parom Młodym. Dla Par jest to świetna okazja do tego, żeby porozmawiać na żywo z danym usługodawcą, obejrzeć jego dotychczasowe realizacje i zastanowić się, czy to właśnie z tą osobą chcecie współpracować.

Na spokojnie zastanówcie się czy dana oferta Wam odpowiada. Pamiętajcie, że nie musicie decydować się na nic od razu, jednak nie odkładajcie tych decyzji na ostatnią chwilę, bo terminy u fotografów i DJ, szczególnie tych, którzy cieszą się dobrymi opiniami, znikają bardzo szybko ! 

 > Jeżeli nie wiesz o co zapytać usługodawcę ślubnego, to koniecznie zapoznaj się z Lista 700 pytań do usługodawców ślubnych. 

Rozpocznijcie poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej i stroju dla Pana Młodego.

Stroje można kupić, uszyć na miarę lub wypożyczyć. Każda opcja jest w porządku, wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujecie i jaką kwotę postanowiliście przeznaczyć na Wasz ubiór.

Obecnie na rynku jest mnóstwo opcji wypożyczenia lub kupienia sukni ślubnej w bardzo atrakcyjnej cenie. Oczywiście taka suknia może nie pasować idealnie, ale zawsze można ją oddać w ręce krawcowej, która pięknie wszystko dopasuje.

Niektórzy uważają, że wydatek rzędu 5 -10 tyś złotych na kreację na jedną noc, to dużo. Inni uważają, że jest to jedyna taka noc w życiu, więc chcą mieć wymarzoną suknie. Moim zdaniem wszystkie opcje i wszystkie argumenty są słuszne, ale jak wspomniałam wcześniej, to wszystko zależy od indywidualnej sytuacji i podejścia do tematu :)

Pierwszy Taniec na Wesele - Zastanówcie się co chcielibyście zatańczyć i rozpocznijcie naukę tańca.

Pierwszy Taniec to moment, w którym wszystkie oczy skierowane są na środek parkietu, czyli na Parę Młodą. Warto byłoby zatem przygotować się do tego tańca w taki sposób, żeby nie przynieść sobie wstydu.

Nie trzeba być królem parkietu, wystarczy znajomość 3 podstawowych ruchów, na przykład jedno proste wychylenie, obrót partnerki pod ręką, taniec w ładnej eleganckiej ramie. Brzmi dobrze, prawda?

Jeśli nie macie dużo czasu na dojazdy i chcecie zaoszczędzić, to polecam Wam gorąco opcję nauki Pierwszy Taniec Online. Polecam Wam stronę, która wyróżnia się na rynku pięknymi, prostymi i ciekawymi choreografiami, które może zatańczyć każdy. Wystarczy tylko trochę poćwiczyć i sukces Pierwszego Tańca jest murowany ! Link do strony: www.pierwszytanieconline.pl

Zbierzcie wszystkie niezbędne do ślubu dokumenty. Sprawdźcie ich ważność.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, pytajcie. Pytajcie usługodawców, pytajcie Księdza, pytajcie panią w Urzędzie Stanu Cywilnego. :)

Nie ma głupich pytań, nie ma nic złego w tym, że chcecie zadbać o każdy najmniejszy szczegół Waszej uroczystości. Zakładając, że bierzecie ślub po raz pierwszy i nie macie zbyt wielkiego doświadczenia w organizacji takiej uroczystości, normalnym jest, że nie musicie wszystkiego wiedzieć od razu i że nie wszystko będzie oczywiste. 

Lista dokumentów znajduje się także w naszym Organizerze Ślubnym. 

Podane powyżej zagadnienia to zaledwie kropla w morzu przygotowań do ślubu. Owszem, zadań jest sporo, ale nie przerażajcie się. Na szczęście proponujemy Wam narzędzie, które świetnie poradzi sobie z tym od czego zacząć i czym po kolei trzeba się zająć. 

Dokładny harmonogram przygotowań znajduje się w Niezbędniku Panny Młodej. Wyróżniamy w nim dokładnie zadania, którymi trzeba się zająć i podzieliliśmy je na takie okresy przygotowań jak: 

 • 18-12 miesięcy wcześniej
 • 9 miesięcy wcześniej
 • 8-6 miesięcy wcześniej
 • 5 miesięcy wcześniej
 • 4 miesiące wcześniej
 • 3 miesiące wcześniej
 • 2 miesiące wcześniej
 • Miesiąc wcześniej
 • Dwa tygodnie wcześniej
 • Tydzień wcześniej
 • Dzień wcześniej
 • W dniu ślubu
 • Po ślubie 

Oczywiście harmonogram możesz modyfikować i dopasować do siebie. Najważniejsze jest to, żebyś odznaczyła to co już załatwione, żebyś miała wszystkie notatki w jednym miejscu i żebyś w momencie, w którym będziesz musiała coś sprawdzić, bez problemu znalazła potrzebną informację. Nasze organizery ślubne znajdują się tutaj: Planery Ślubne - Niezbędnik Panny Młodej

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1109 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Cudo , wszystko co potrzebne jest w środku polecam ❤️
2024-07-09
Super! Szybka realizacja
pixel