Ślub w 2020. Czy odwoływać ? Przełożyć?

2020-03-29
Ślub w 2020. Czy odwoływać ? Przełożyć?

Najważniejsze o co poprosi Cię każdy kto pracuje w branży ślubnej ...  Ślub Spróbuj PRZEŁOŻYĆ a nie ODWOŁYWAĆ !


Po pierwsze: Nie wpadajcie w panikę ! Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak, że według konslultantów ślubnych śluby kwietniowe i śluby majowe są przekładane na o kres jesienny. Jest też bardzo dużo pytań dotyczących terminów czerwcowych. Niektóre pary już przekładają wesela, inne jeszcze czekają. 

 Generalnie wszyscy są zgodni co do jednego. Jeśli nie jesteś pewien czy przekładać ślub ze względu na obecną sytuacje, czy też nie,  zadbaj o Plan „B” czyli o termin alternatywny.  Zawsze jeżeli sytuacja wróci do normy szybciej, zostanie Wasz pierwotny termin. Jeśli nie wróci , jesteście bezpieczni. 

A teraz co zrobić? Jak postępować? Kilka naszych wskazówek !

1. Zadzwoń do miejsca, gdzie ma odbyć się Twoje przyjęcie weselne. Zapytaj o wolny termin po wakacjach. Najlepiej zapytaj o kilka dostępnych terminów. Owszem, może już nie być terminów sobotnich, ale będą pewnie terminy piątkowe i niedzielne. Nawet w wyjątkowych sytuacjach możecie zorganizować przyjęcie w tygodniu.  W chwili obecnej nikt nie powinien mieć do Was pretensji, mam tutaj na myśli gości, jeśli Wasz ślub będzie w innym dniu niż sobota. Przełożenie wynika przecież z tego, że dbacie o zdrowie i komfort Waszych gości. Ślub może się odbyć w każdym dniu w tygodniu. Wasi przyjaciele i Ci co naprawdę chcą się pojawić na Waszym weselu, pojawią się i wezmą nawet dwa dni wolnego.  Nawet w wakacje nie każdy będzie mógł się pojawić ze względu na własny wyjazd wakacyjny. 2. Poza zarezerwowaniem alternatywnego terminu w sali weselnej, postarajcie się znaleźć wspólny termin z usługodawcami. Stąd wcześniejsza prośba o dopytanie się o kilka terminów, po to , żeby jak najlepiej zgrać resztę Waszych usługodawców.  Z pewnością jeżeli nie macie wedding plannera, do wszystkich musicie zadzwonić osobiście. Jednego bądźcie pewni ! Każdemu zależy na tym, żeby Wasz ślub się odbył i każdy będzie starał się znaleźć z Wami wspólny język. Jestem przekonana, że nikt nie będzie robił Wam problemów. Postarajcie się dogadać. Ważna rzecz jest taka, że wielu specjalistów w swojej dziedzinie często utrzymuje się z uczestnictwa w przyjęciach ślubnych. Jeżeli teraz te imprezy się nie odbywają, to sami rozumiecie, że Wasi usługodawcy nie zarabiają, a więc z pewnością będzie im zależało na tym, żeby pojawić się na Waszym przyjęciu. 

 3. Myślałaś o „Winter wedding”? To przepiekny czas. Dekoracje są olśniewające ! Otwórz Pinterest :)  Można zorganizować przepiękny klimat. Może to też będzie jakiś pomysł, żeby zaskoczyć gości i na spokojnie przygotować wesele. Sesje zimowe i jesienne są przepiękne!  Nie bójcie się terminów zimowych.4. Co jeśli chodzi o koszty związane z przełożeniem? Czy cena na 2021 się zmieni? 

Cóż… Podwykonawca ma prawo do zmiany oferty na 2021. Zresztą co roku każdy zmienia lekko ofertę. To naturalna kolej rzeczy. Każdy ma swoje koszty. I to nie będzie złośliwość ze strony podwykonawców. 

Też nie wiadomo w jakiej rzeczywistości obudzimy się za jakiś czas. Ciężko powiedzieć co będzie za chwilę. Jeśli rosną ceny poszczególnych produktów, to za tym idzie cała gospodarka. To niestety bardzo indywidualna sprawa. Bardzo trudno to określić. 


 

Bardzo mocno trzymamy kciuki za wszystkie Wasze przyjęcia ! Z całego serca mamy nadzieję, że wszystko wróci do normy jak najszybciej ! Napiszcie koniecznie jakie są Wasze decyzje i kiedy macie termin. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1077 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Bardzo przydatna rzecz, polecam :)
2024-04-14
Pan zgubił moją paczkę, ale jakaś miła Pani odezwała się, że ją ma :)
pixel